Міжнародний проєкт - SEQUA «Швидкі навички до працевлаштування»

В КЗ «Професійно-технічне училище №2» ДМР стартував новий міжнародний проєкт - SEQUA «Швидкі навички до працевлаштування» в рамках програми GIZ «Skills 4 recovery», який реалізується в короткострокових курсах для дорослого населення за професією «Токар», що є на сьогодні не просто конкурентоспроможною на ринку праці Дніпропетровської області, а належить до професій, які вимагають кваліфікованих спеціалістів щодня.

За критеріями відбору слухачами курсу стали тимчасово переміщені особи, жінки, безробітні та учасники бойових дій, які повернулися з війни. Напередодні було складено навчальний план і освітню програму навчального тримісячного курсу за компетенціями, визначеними підприємством-замовником робітничих кваліфікованих кадрів ПАТ «Інтерпайп НТЗ».

Протягом трьох місяців слухачі курсу опановуватимуть токарну справу. Вони навчаються розточувати глухі та наскрізні отвори, обробляти поверхні начорно та начисто, нарізати різьби, точити зовнішні та внутрішні поверхні за 5-м квалітетом, точити конусні поверхні, контролювати розмір, використовувати сучасні вимірювальні пристрої та багато інших видів токарних робіт. Навчання буде насиченим практичними роботами на токарних верстатах в майстернях професійно-технічного училища № 2. По закінченню курсу слухачі пройдуть виробничу практику на робочих місцях в ПАТ «Інтерпайп НТЗ», отримають свідоцтва кваліфікованого робітника та своє перше робоче місце за професією «токар».

3

Відкриття проєкту в КЗ « Професійно-технічне училище № 2» ДМР було розпочато в.о. директора Інесою МАЗУР з презентації навчального закладу. Під час презентації Інеса МАЗУР ознайомила всіх присутніх з педагогічним колективом, поділилася позитивним досвідом навального закладу у перенавчанні дорослого населення в рамках міжнародних проєктів. Куратор проєкту SEQUA у Дніпропетровській області, заступник директора навчально-методичного центру у Дніпропетровській області Віктор ВАСИЛИНЕНКО відзначив цілі та перспективи співпраці професійно-технічних закладів освіти області з перенавчання дорослого населення за підтримкою Німеччини в Україні. Заступник директора департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Антон ДЕМУРА наголосив на перспективах розвитку професійної освіти Дніпроперовської області в рамках співпраці з партнерами країн ЄС. Начальник відділу профтехосвіти департаменту гуманітарної політики Михайло ГОНЧАР підтримав ініціативу професійно-технічного училища № 2 перенавчати доросле населення професіям, яких сьогодні потребують промислові підприємства міста Дніпра.

2

Урочисте відкриття було продовжено в токарній майстерні. Майстер виробничого навчання Антон АМЕЛІН провів вступне заняття майбутнім токарям, які у воєнний та повоєнний періоди стануть кваліфікованими робітниками промислової галузі Дніпропетровщини.

1