8211 Верстатник широкого профілю

Верстатник широкого профілю - одна з найпоширеніших професій, пов'язаних з обробкою металу.

Верстатник широкого профілю працює на токарному, фрезерному, шліфувальному, свердлильному верстатах, обробляє за допомогою ріжучого інструменту циліндричні, конічні, прямолінійні і фасонні вироби, розсвердлює і розточує отвори, нарізає різьбу, надаючи майбутній деталі задану форму і розміри. При цьому верстатник широкого профілю здійснює необхідні розрахунки, задає верстату найбільш раціональні та ефективні режими різання.

Для виконання складних операцій верстатнику широкого профілю необхідно знати будову верстатів, геометрію ріжучого інструменту і правила його заточування, бути знайомим з основними властивостями чорних і кольорових металів, а також сплавів.

Перед обробкою деталі верстатник читає креслення, вивчає технологічну карту, добирає інструменти, вибирає режим різання, здійснює робочі операції. За кресленнями деталі і технологічною картою визначає послідовність обробки деталі. Виконує контрольно-вимірювальні операції.  За допомогою вимірювальних інструментів перевіряє відповідність деталі кресленням. 

Детальніше

Детальніше